Dzień Świętości Życia

Dnia 25 marca wspólnota Kościoła będzie przeżywała Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Modlitwą chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców. W tym dniu, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, będzie sprawowana uroczysta Msza św. z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę o ochronę życia i w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Niech Dzień Świętości Życia w naszej wspólnocie będzie dniem modlitwy za młodzież, pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy, byśmy wiernie bronili daru życia ludzkiego.