ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (19.05.2024)

  1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młode pokolenie naszych Parafian,

 

  1. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. (…). Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

 

  1. W środę będziemy przeżywać 137 rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Zapraszam na mszę świętą, by za przyczyną NMP dziękować Bogu za dar Jego obecności w naszej świątyni i polecać Mu jej odnowienie.

 

  1. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

  1. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, odpust w Witowie.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy. To także drugi dzień Światowych Dni Dziecka, które ustanowił papież Franciszek.

Tego dnia proszą nas o pomoc rodzice małego Piotrusia, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, zespołem Arnolda Chariego, wiotkim porażeniem kończyn dolnych i wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, sprzętu medycznego i stałem wielospecjalistycznej opieki. Będzie zbiórka do puszek, oraz kiermasz z ciastem i wiejskim chlebkiem.

 

  1. W kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Warto już pomyśleć o przygotowaniu ołtarzy procesyjnych.

 

  1. Nasza patronka św. Maria Magdalena zaprasza nas na eucharystię w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Będzie wraz z nami wypraszać u Chrystusa Zmartwychwstałego uzdrowienia dla naszych dusz i ciał. Do skrzynki przy ołtarzu bocznym można wrzucić podziękowania i prośby zanoszone w tej mszy za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny.

 

  1. W tym tygodniu 17 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne