XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023)

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Otwierajmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączajmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, aby pomagać innym.

 

  1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

  1. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18.00. Już dziś p. Tadeuszowi i p. Karolinie ze scholką składem najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego, oraz by Wasze życie było piękną pieśnią na cześć naszego Pana.

 

  1. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem, który rozpoczniemy rekolekcjami parafialnymi. Będą one renowacją Misji Parafialnych i podsumowaniem peregrynacji św. Marii Magdaleny po naszej parafii w wizerunku obrazu z głównego ołtarza. Rekolekcje rozpoczniemy wieczorem w sobotę 2 grudnia, zakończymy zaś w poniedziałek 4 grudnia. Ostatni dzień będzie dniem spowiedzi. Kto jeszcze z różnych powodów nie mógł przyjąć do swego domu naszej Patronki, to proszę o kontakt. A w najbliższą sobotę, św. Maria Magdalena zaprasza nas na mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19.15. Do skrzynki przy ołtarzu bocznym można wrzucić podziękowania i prośby zanoszone w tej mszy za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny. Zapraszam na tę mszę szczególnie wszystkie rodziny, który gościły naszą Patronkę w swych domach w ostatnim miesiącu. Msza będzie sprawowana w waszej intencji.

 

  1. Przypominam, że na Wawelu trwa wystawa „Obraz złotego wieku”, gdzie prezentowany jest także obraz męczeństwa św. Stanisława bp i m z naszego kościoła. Zachęcam do zobaczenia całej wystawy.

 

  1. Jest sukces! Wczoraj w Starachowicach rozegrano XIV Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach. W Kategorii wiekowej do lat 12 Wiktor Konderak zajął 1. miejsce, a Maksymilian Morsztyn miejsce 3. Turniej rozegrali także opiekunowie i tu 3. miejsce zajął Andrzej Morsztyn. Gratuluję zdobytych miejsc i nagród. Myślę, że w przyszłym roku pojedziemy już w większym składzie osobowym.

 

  1. Ponieważ coraz częściej dochodziły mnie uwagi na temat braku możliwości dodzwonienia się na numer stacjonarny w kancelarii (wiele osób słyszało komunikat „nie ma takiego numery”), podjąłem decyzję o jego likwidacji. Od piątku dostępny jest telefon komórkowy 453 055 977.

 

  1. Komunikat

https://www.diecezja.kielce.pl/sites/default/files/komunikat_biskupa_kieleckiego_-_zbiorka_do_puszek_na_cele_duszpasterstwa_mlodziezy.pdf

 

  1. W tym tygodniu 19 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 5 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne