UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (26.11.2023)

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Wychodząc z mszy św. możemy wspomóc ofiarą do puszek duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji.

 

  1. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Jego orędownictwa przyzywa się m.in w sprawach matrymonialnych i w wypraszaniu potomstwa.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00 w czasie adoracji. Do chorych udam się od godz. 9.00. A w I sobotę różaniec wynagradzający po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszy porannej zapraszam na spotkanie i zmianę tajemnic siostry różańcowe.

 

  1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Skorzystajmy więc z Rekolekcji Parafialnych, które głosi dla nas ks. Dariusz Gącik, który pomagał nam przeżyć misje parafialne. Rekolekcje zaczniemy w sobotę o godz. 18.00, a zakończymy dniem spowiedzi w poniedziałek. W tym roku czeka nas bardzo krótki adwent, gdyż w ostatnia jego niedziela to już wigilia Bożego Narodzenia. Dlatego nie ma na co czekać i odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę, zwłaszcza przygotowania duchowego. Zapraszam na rekolekcje.

 

  1. I Małopolski Festiwal Muzyki Wokalnej Musica Sacra. Myślę, że w czas odnowy duchowej dobrze nas wprowadzą artyści festiwalu organizowanego przez Marszałka Małopolskiego i Starostę Proszowskiego. Wysłuchać będziemy mogli mi.n. takich autorów jak Händel, Gounod, Chopin, Moniuszko, Morricone. Zapraszam do naszej świątyni w przyszłą niedzielę na godz. 18.00.

 

  1. Zbiórka telefonów. Czasami bywa, że po zmianie telefonu komórkowego nie wiemy co zrobić ze starym. W przedsionku kościoła stoi pudło kartonowe na takie starocie. Zbiórka jest organizowana przez naszą diecezję i ojców sercanów. Celem jest wybudowanie studni w Czadzie. Zachęcam do pomocy i jednocześnie przedświątecznych porządków.

 

  1. Komunikat o  IX rocznicy ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach

https://www.diecezja.kielce.pl/sites/default/files/komunikat_kurii_diecezjalnej_-_9_rocznica_ingresu_biskupa_kieleckiego_jana_piotrowskiego.pdf

 

  1. W tym tygodniu 13 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 3 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne