X NIEDZIELA ZWYKŁA (9.06.2024)

 1. We czwartek uroczystą procesją do czterech ołtarzy dookoła kościoła, zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do piękna zewnętrznego i duchowego tych obchodów.

 

 1. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszach wieczornych nabożeństwa ze śpiewem Litanii.

 

 1. W tym tygodniu chciałbym rozpocząć sprawowanie mszy polowych z błogosławieństwem pól i o uświęcenie naszej pracy. Zapraszam więc mieszkańców Włostowic w piątek na godz. 19.15 za Żabiniec. Kolejne msze w przyszłym tygodniu.

 

 1. Komunikat kurialny

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, odbędzie się XXII Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej pod hasłem „uBOGAceni”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Bazylice Narodzenia NMP w Wiślicy. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 19.00 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Gośćmi Spotkania będą: o. Michał Stec OFMCap, Wojciech Czuba oraz chrześcijański zespół muzyczny Muode koty. Będzie również dostępna specjalna strefa dla młodych animowana przez grupę fanARTycy.

            Do udziału zapraszamy młodzież wraz z duszpasterzami i katechetami.

 1. Marcin Boryń

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

 

 1. Z całego serca dziękuję panom, którzy stawili się wczoraj na cmentarzu. Wspólnym wysiłkiem ułożyliśmy jedną alejkę w starej części cmentarza. Przy okazji chciałbym poinformować, że w tym roku w starej części cmentarza będą likwidowane groby ziemne, które nie mają swoich opiekunów. To pozwoli zadbać nam o piękno cmentarza oraz stworzyć nowe miejsca na pochówek. Zgodnie z obowiązującym prawem prawo do korzystania z grobu ziemnego mija po 20 latach. Po tym okresie należy odnowić umowę. Przypominam także o opłatach cmentarnych i tych za korzystanie z prawo do grobu jak i za wywóz śmieci.

 

 1. W 2017 roku przy Uroczystości Trzech Króli powstała nasza scholka dziecięco-młodzieżowa. W ubiegłym roku powstało Stowarzyszenie „Magdala”, które zrzesza rodziców dzieci ze scholki i ministrantów. Rodzice przez działalność stowarzyszenia chcą wspierać swoje dzieci, dbać o ich integrację i wychowanie wzmacniając takie wartości jak wiara, miłość i rodzina. Pragnę w imieniu członków stowarzyszenia podziękować darczyńcom za wsparcie finansowe, dzięki któremu dzieci będą mogły przeżyć w wakacje wyjazd integracyjny. Zachęcam dzieci przedszkolne i szkolne oraz młodzież śpiewającą lub grającą do dołączenia do naszej scholi. Próby odbywają się w soboty w godzinach porannych w salce parafialnej.

 

 1. Zakończył się czas zgłaszania kandydatów pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam więc na spotkanie organizacyjne kandydatów i ich rodziców w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. W tym tygodniu 17 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 7 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania
  w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne