UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (19.05.2024)

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

 

 1. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00 i 11.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Podobnie jak w zeszłym roku, proszę, by ołtarze były przygotowane przez przedstawicieli poszczególnych miejscowości w następujących miejscach:
  1. przed sklepem Stokrotka,
  2. przed domem p. Zawartki,
  3. przed ośrodkiem zdrowia,
  4. przed domem p. Wrzesień.

Przejdziemy ulicami Wesołą, Rynek (nie wchodząc na drogę krajową), Moniuszki i wrócimy ul. Wesołą. Zachęcam do przystrojenia okien naszych domów, jak również do aktywnego zaangażowania wszystkich w przeżycie tej pięknej uroczystości. Niech to będzie czas śpiewu, modlitwy oraz dziękczynienia Jezusowi za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę Druhów Strażaków, Siostry Różańcowe i Służbę Liturgiczną do wypełnienia swej misji w organizacji procesji. Zachęcam również dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Próba liturgiczna dla wszystkich w środę o 18.50. Obecność LSO obowiązkowa.

 

 1. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po mszy o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież. Jak Pan Jezus pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

 1. Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcam do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Na najbliższy piątek pasterz naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku dla wszystkich diecezjan i wszystkich przebywających na jej terenie. Jednocześnie zachęca korzystających z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość.

 

 1. Zachęcam, by korzystając z długiego weekendu zabrać dzieci na łono natury. Warto odwiedzić Koszyckie MiniZoo.

 

 1. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest w Kościele Polsce jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. W naszej diecezji to także dzień zbiórki do puszek na rzecz Diecezjalnego Funduszu Remontowo-Budowlanego.

Po mszy porannej spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

 

 1. Cieszę się, że udało nam się odnowić ogrodzenie naszego cmentarza, a przy okazji odnowić starą i wybudować nową alejkę. Trwają prace przy bramie i wjeździe na cmentarz oraz wyrównaniu placu cmentarnego. Z tego miejsca bardzo dziękuję p. Skrzeli a wam moi drodzy gratuluję, bo bez waszych składek kolędowych, coniedzielnych ofiar na tacę i okazjonalnych wpłat nic by się nie zrobiło. W najbliższych dniach rozpoczniemy prace przy elewacji plebanii. W wakacje, zgodnie z procedurami, powinienem podpisać umowę o praca przy odnowie elewacji kościoła. W środę przeżywaliśmy 137. rocznicę jego poświęcenia. Za 13 lat okrągła 150. rocznica. Mam nadzieję, że na tę rocznicę naszym wspólnym wysiłkiem i z Bożą pomocą nasza świątynia nabierze nowego blasku na zewnątrz i od środka.

Przy okazji zachęcam do artykułu p. Pawła Staniszewskiego o św. Stanisławie BM, który został umieszczony na naszej stronie parafialnej.

 

 1. Na zewnątrz kościoła czekają na nas rodzice chorego Piotrusia. Okażcie im dobre serce.

 

 1. W tym tygodniu 21 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 2 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

 1. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. 

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne