IX NIEDZIELA ZWYKŁA (2.06.2024)

  1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

 

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi w naszej diecezji towarzyszy również zbiórka pieniężna na Diecezjalny Fundusz Remontowo – Budowlany. Za każdy dar serca składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszach wieczornych nabożeństwa ze śpiewem Litanii.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, druhom strażakom. Przede wszystkim dziękuję wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 

  1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

 

  1. W czwartek, 6 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Jeszcze raz proszę o wasze zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Serdecznie zapraszam druhów strażaków oraz dzieci rocznicowe i komunijne. Po procesji błogosławieństwo wianków z młodych kwiatów i ziół.

 

  1. Zaś w piątek, 7 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym kościele Msza Święta o godz. 18.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie adoracji od godz. 17.00. W czasie adoracji także litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz koronka do Bożego miłosierdzia. Z komunią udam się do naszych seniorów od godz. 9.00.

 

  1. Jak widzicie na cmentarzu wciąż trwają prace. Jest jednak potrzebna Wasza pomoc. Musimy oczyścić plac z kamienia i gruzu, który się tam nagromadził przez lata. Zapraszam panów w najbliższą sobotę z rydlami na godz. 9.00.

 

  1. W tym tygodniu 22 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 9 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne