IV NIEDZIELA ZWYKŁA (28.01.2024)

 1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 

 1. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na początku Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Tego dnia na mszę świętą w sposób szczególny zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Przypominam, że przynosimy ze sobą świece. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi świętej. Wizyta u chorych od godz. 9.00.

 

 1. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

 

 1. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca, zatem po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnie odmówimy różaniec.

 

 1. W niedzielę po mszy porannej spotkanie Róż Żywego Różańca.

 

 1. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Otwarta furtka czy brama jest znakiem dla mnie, że jestem oczekiwany. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców…

29 stycznia, poniedziałek: Włostowice 41 – 27 (od p. Kapusty)

30 stycznia, wtorek: Włostowice 26 – 1 (od bloku)

1 lutego, czwartek: Łapszów (od. p. Nurkowskich)

 

 1. W tym tygodniu 33 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu
  i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne