III NIEDZIELA ZWYKŁA (21.01.2024)

  1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.

 

  1. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, miejscach pracy, w całym naszym narodzie.

 

  1. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

 

  1. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Otwarta furtka czy brama jest znakiem dla mnie, że jestem oczekiwany. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców…

22 stycznia, poniedziałek: Koszyce ul. 3 maja 33 – 61 (nieparzyste), ul. Przedmieście 1 (od p. Bąków)

23 stycznia, wtorek: Koszyce ul. 3 maja 46-84 (parzyste) (od p. Drążkiewicz)

24 stycznia, środa: Koszyce ul. Skłodowskiej-Curie 1

25 stycznia, czwartek: Włostowice 61-85 (od p. Gądka)

26 stycznia, piątek: Włostowice 43-60 (od bloku)

27 stycznia, sobota: Koszyce, ul. Przedmieście (od p. Kaszów)

 

  1. W najbliższą sobotę (27 stycznia) nasza patronka, św. Maria Magdalena, którą Pan uwolnił od 7 złych duchów, zaprasza nas na mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00. Celem tej modlitwy jest przede wszystkim prośba o uzdrowienie na duchu, ale także otwierając się na wolę Bożą, o uzdrowienie chorób cielesnych.

 

  1. Przypominam, że organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Więcej informacji i zapisy u p. Janusza Jurka. Info także na stronie parafialnej www.parafiakoszyce.pl

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszy popołudniowej zapraszam wraz ze Starostą Proszowickim Krystianem Hytrosiem na Koncert Noworoczny Kapeli Ciupaga.

 

  1. W tym tygodniu 17 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 1 małżeństwo wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. W minionym tygodniu zmarł śp. Tomasz Cięciwa. Jego oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne