IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10.03.2024)

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są rozpoczynające się dzisiaj wielkopostne rekolekcje, które prowadzi dla nas o. Jerzy Solawa, przeor klasztoru cystersów w Jędrzejowie. Program znajdziemy w gablocie z ogłoszeniami i na stronie parafialnej w Internecie.

 

 1. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 15.30 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców zapraszam w przyszłą niedzielę na spotkanie po sumie.

 

 1. Od 1 marca na ekrany kin trafiła 2 część filmu Powołany. Kto jeszcze nie oglądał, a chciałby obejrzeć ze mną I część Powołanego, to zapraszam w przyszłą niedzielę do Sali parafialnej na godz. 17.00.

 

 1. Na ołtarzu bocznym są już wielkanocne baranki z białej czekolady, które tradycyjnie w Wielkim Poście rozprowadza Caritas. Sugerowana ofiara to cena jednego obiadu dla dziecka.

 

 1. Po całej Polsce odbywa się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W naszej diecezji będzie ona miała miejsce w dniach 16 – 23 marca, a miejscami peregrynacji są katedra Kielecka oraz parafie w Piekoszowie, Włoszczowie, Busku Zdroju, Miechowie, Smardzowicach oraz św. Józefa w Kielcach. Plan peregrynacji jest zamieszczony w gablocie z ogłoszeniami.

 

 1. W tym tygodniu 23 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu
  i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne