III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (03.03.2024)

 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 15.30 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

 

 1. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, a poprowadzi je przeor klasztoru cysterskiego w Jędrzejowie, o. Jerzy Solawa. Cały ich program znajdziemy na specjalnym plakacie w gablotce parafialnej.

Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach przez wszystkie trzy dni, bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Na ołtarzu bocznym są już wielkanocne baranki z białej czekolady, które tradycyjnie w Wielkim Poście rozprowadza Caritas. Sugerowana ofiara to cena jednego obiadu dla dziecka.

 

 1. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

 

 1. Ruszyły już prace przy odnowieniu ogrodzenia cmentarza. Będą postawione nowe słupki, a przęsła zostaną oczyszczone i ocynkowane. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie Radzie Parafialnej oraz panom Ryszardowi Skrzeli i Kazimierzowi Stępniowi.

 

 1. Po całej Polsce odbywa się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W naszej diecezji będzie ona miała miejsce w dniach 16 – 23 marca, a miejscami peregrynacji są katedra Kielecka oraz parafie w Piekoszowie, Włoszczowie, Busku Zdroju, Miechowie, Smardzowicach oraz św. Józefa w Kielcach. Plan peregrynacji jest zamieszczony w gablocie z ogłoszeniami.

 

 1. W tym tygodniu 24 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin,
  a 2 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu
  i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne