XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12.11.2023)

  1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz! Wychodząc z kościoła możemy ich także wesprzeć ofiarą pieniężną.

 

  1. Dziękuję za wspólne przeżycie Święta Niepodległości i modlitwę za Ojczyznę. Szczególne podziękowania kieruję do społeczności zebranych wokół swoich sztandarów (Centrum Oświatowe w Koszycach, PSL i OSP), oraz naszej młodzieży (Marii, Nataszy, Nikoli i Krzysiowi), którzy pod przewodem pani Karoliny i pana Stanisławowa poprowadzili śpiew pieśni patriotycznych na koszyckim Runku. Dziękuję także za obecność i wspólną modlitwę Panom Burmistrzowi i Staroście oraz Paniom Przewodniczącej Rady Miasta i Dyrektor Centrum Oświatowego w Koszycach.

 

  1. Jeszcze raz dziękuję za waszą troskę o porządek na cmentarzu. Przypominam także o opłatach na wywóz śmieci i przedłużanie opłat za dalsze używanie miejsca na grób i na infrastrukturę cmentarza. Bardzo proszę o zgłaszanie się tych, którzy opiekują się grobami, gdyż przy okazji pogrzebów dochodzi do niepotrzebnych scysji, kto ma prawo do grobu i kto ma decydować o możliwości pochowania kolejnej osoby w danym gronie. W przypadku braku deklaracji dysponenta grobu może to uczynić każda z osób, której krewny spoczywa w danym grobie. Podobnie jest w sytuacji ekshumacji i przeniesienia zwłok do innego grobu.

 

  1. W tym tygodniu 17 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 3 małżeństwa wspólnej drogi do nieba.. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne