XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5.11.2023)

  1. W przepięknym słońcu sparowaliśmy Eucharystię w Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym parafialnym cmentarzu. Dziękuję wam za wspólną modlitwę i troskę zbawienie waszych zmarłych oraz o ich groby. Dziękuję za segregowanie śmieci, które niebawem zostaną wywiezione z cmentarza. Dziękuję także za pozytywną odpowiedź na kwestę radnych naszej parafii a rzecz odnowienia drugiej części ogrodzenia cmentarnego. Zebraliśmy 4 900 zł. Dziękuję także za wpłaty na wywóz śmieci z cmentarza i troskę o jego infrastrukturę. Dziękuję również za wpłaty na dalsze prace przy kościele i plebani. Bóg zapłać.

 

  1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

  1. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 

  1. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 8.00 i 11.00. Zapraszam Władze Samorządowe i Poczty Sztandarowe oraz wszystkich, którym miła jest nasza Ojczyzna na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

 

  1. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy go wspierać modlitwą i ofiarami do puszek.

 

  1. przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na mszę św. o godz. 11.00. Tego dnia pobłogosławię i wręczę dzieciom książeczki do nabożeństwa.

 

  1. W tym tygodniu 16 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne