XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (29.10.2023)

 1. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msza Święta będzie sprawowana o godz. 8.00. Tradycyjnie zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 11.00. Przed mszą modlitwa wypominkowa.

 

 1. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 17.15 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej procesja wokół kościoła z modlitwą wypominkową.

 

 1. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Zadbajmy o zbawienie naszych zmarłych tak, jak dbamy o ich groby. A może nawet bardziej!!!

 

 1. Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja, a w trakcie niej koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Chorych odwiedzę z Komunią świętą od godz. 9.00.

 

 1. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający po mszy o godz. 18.00.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela listopada. Zapraszam siostry różańcowe na zmianę tajemnic po mszy porannej.

 

 1. Kwesta na cmentarzu. W dziś i 1 listopada członkowie Rady Parafialnej z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas kwestują na rzecz odnowienia drugiej części ogrodzenia cmentarza od strony ulicy.

 

 1. Słoneczna pogoda oraz ręce i serca dwunastu mężczyzn pełnych zapału zaowocowały nie tylko dobrą atmosferą ale nade wszystko wykonaniem zamierzonej pracy. Parking przycmentarny został wyrównany i wzmocniony kamieniem. Zachęcam więc do korzystania z niego. Serdecznie Panom dziękuję. A ponieważ po ostatnich deszczach grząska ziemia na cmentarzu została rozjeżdżona, brama cmentarna będzie zamknięta.

 

 1. W tym tygodniu 20 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 1 małżeństwo wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej
  oraz świętych patronów.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne