XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2023

  1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem Jana Paweł II – cywilizacja życia. W ten sposób naród polski składa uznanie św. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.
  2. Dziś swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian! Natomiast w przyszłą niedzielę (22 października – dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II) zapraszam na kremówki papieskie. Kremówki będą pakowane po 4 sztuki w cenie 25 zł za pudełko.
  3. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.
  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania Świętego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe, w niedzielę różaniec o godz. 15.30. Cieszę się piękną modlitwą dzieci. Moje drogie, w najbliższą środę łączymy się z dziećmi całego świata w kampanii Milion dzieci modli się na różańcu o jedność i pokój, zapraszam serdecznie.
  5. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.
  6. Moi drodzy. Ponieważ coraz częściej słyszę o trudnościach związanych z oglądaniem transmisji nabożeństw z naszego kościoła, informuję, że od wczoraj można oglądać transmisję także przez YouTube. Należy odszukać konto parafii oraz wejść w zakładkę na żywohttps://www.youtube.com/@parafiakoszyce3046/streams
  7. Od przyszłej soboty będzie już dostępny kalendarz intencji mszy świętych na rok 2024. Kto chciałby zarezerwować termin mszy świętej zapraszam w sobotę od godz. 9.00.
  8. W tym tygodniu 16 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 2 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.
  9. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Komunikat

Drodzy Diecezjanie!

Dnia 22 października br., po raz kolejny w Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Przygotowane materiały przez Papieskie Dzieła Misyjne posłużą do całotygodniowej celebracji Tygodnia Misyjnego, a wśród nich różańca, adoracji Najświętszego Sakramentu i katechezy.

Ofiary na tace, zbierane w Niedzielę Misyjną w parafiach całego świata, są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Pomogą najbardziej potrzebującym w młodych Kościołach oraz pracującym tam misjonarkom i misjonarzom.

Wdzięczny za Waszą gorliwość i hojność, za wszelkie dary duchowe i materialne na rzecz misji, które płyną od osób duchownych i świeckich naszej diecezji, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup
+ Jan Piotrowski

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne