XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (13.10.2024)

1. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.

1. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia po mszy o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.25.

1. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 rozpoczynamy jesienną edycję Katechez dla narzeczonych. Miejscem spotkań jest sala parafialna.

1. W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym.

1. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje jak co roku 18 października akcję Milion dzieci modli się na różańcu. Zapraszam więc w piątek na różaniec po mszy św. o godz. 17.00. Po różańcu będzie też coś słodkiego dla naszych rozmodlonych dzieciaków.

1. Przypominam, że od najbliższej soboty (godz. 18.00) ruszają w sali parafialnej warsztaty muzyczne. Mają one charakter otwarty i bezpłatny. Więcej informacji u p. Karoliny – opiekuna scholi.

1. W przyszłą niedzielę 20 października, przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny – Niedzielę Misyjną, pod hasłem IDŹCIE I ZAPRASZAJCIE WSZYSTKICH NA UCZTĘ. Ofiary zebrane na tacę tego dnia przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego. Ten dzień pragnie nam osłodzić pysznymi kremówkami Stowarzyszenie Magdala. Kremówki będą pakowane po 2 lub 4 sztuki w cenie 15/30 zł za opakowanie. Dochód z kremówek pozostanie w parafii do dyspozycji Stowarzyszenia, czyli dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.

1. W tym tygodniu 21 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 4 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.