XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (22.09.2024)

1. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Dziś po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, a w I niedzielę października poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

1. Wczoraj nasi ministranci wzięli udział w XXIV Diecezjalnym Dniu Ministranta w Miechowie, na który zjechało się niemal 1000 ministrantów z całej diecezji. W przyszłą niedzielę na sumie kandydaci otrzymają komże i złożą ministranckie przyrzeczenia.

1. Serdecznie zapraszam na XVI Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która będzie miała miejsce 5 października w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju. Plan w gablocie. Zapisy w zakrystii.

1. Od przyszłej soboty będzie już dostępny kalendarz intencji mszy świętych na rok 2025. Kto chciałby zarezerwować termin mszy świętej zapraszam w sobotę od godz. 9.00.

1. Po wakacyjnej przerwie, w najbliższą sobotę nasza patronka, św. Maria Magdalena zaprasza nas na mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00. Do skrzynki przy ołtarzu bocznym można wrzucić podziękowania i prośby zanoszone w tej mszy za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny.

1. Zapraszam na kurs przedmałżeński od pierwszej niedzieli października. Zapisy u Leszka i Karoliny Pawełków [email protected]. Kurs będzie przeprowadzony jeśli zgłosi się przynajmniej 5 par narzeczeńskich.

1. KOMUNIKAT

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, Czcigodni Duszpasterze!

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami ogromnej tragedii naszych Rodaków dotkniętych powodzią w południowo-zachodniej części Polski. Wyrażamy im nasze współczucie i zapewniamy, że w obliczu  kataklizmu nie pozostaną sami. Nasza Caritas diecezjalna już podjęła zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów i organizację transportów z pomocą rzeczową na tereny powodziowe.

Zwracam się z serdeczną prośbą, by w duchu chrześcijańskiej miłości włączyć się w dzieło pomocy osobom poszkodowanym. Niech wyrazem naszej solidarności w najbliższą niedzielę, 22 września, będzie modlitwa w ich intencji oraz zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy świętej. Jednocześnie proszę – w miarę możliwości – o organizowanie pomocy rzeczowej w parafiach. Zebrane dary rzeczowe można przekazywać do placówek kieleckiej Caritas.

Wdzięczny za Waszą hojność i ewangeliczną troskę o bliźniego w potrzebie z serca błogosławię.

Wasz Biskup

† JAN PIOTROWSKI

Ponieważ dzisiejszej niedzieli jest u nas przeprowadzana zbiórka organizowana przez Komitet Społeczny „Zostań Aniołem” na pomoc Monice chorej na polineuropatię, dlatego zbiórka do puszek na pomoc powodzianom zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę. Można także dokonywać wpłat na konto Caritas 21105014161000000500115811 z dopiskiem POWÓDŹ.

Dary materialne można przynosić na plebanię w godz. 16.00 – 17.00 oraz po mszy wieczornej (pomijając wieczór jutrzejszy i czwartkowy).

1. W tym tygodniu 15 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 8 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania
    w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.