XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (22.10.2023)

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. Gdyby nie niedziela, to dziś w liturgii wspominalibyśmy św. Jana Pawła II, a zatem zgodnie z zapowiedzią z zeszłej niedzieli, po każdej mszy zapraszam na kremówki. Cena opakowania 25 zł.

 

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych coraz bliżej. Msza św. w kościele o godz. 8.00, zaś o 11.00 tradycyjnie na cmentarzu, połączona z modlitwą wypominkową.

Wszystkich przygotowujących groby swoich bliskich na tę uroczystość, bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu. Kwiaty naturalne i wieńce nie wrzucamy do kontenerów. Przypominam również o opłatach cmentarnych: na wywóz śmieci i na infrastrukturę cmentarza.

 

 1. Udało się uratować przed upadkiem i zniszczeniem jedną z figur na cmentarzu. Bardzo dziękuję za to panom Andrzejowi i Bogdanowi z ekipami.

 

 1. Wyrównanie i umocnienie parkingu cmentarnego. Zapraszam chętnych panów do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00. Chodzi o podniesienie podłoża gumowego, podsypanie kamienia i wyrównanie.

 

 1. Kwesta na cmentarzu. W przyszłą niedzielę i 1 listopada planujemy z Radą Parafialną kwestę na rzecz odnowienia drugiej części ogrodzenia cmentarza od strony ulicy.

 

 1. W najbliższą sobotę nasza patronka, św. Maria Magdalena zaprasza nas na mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19.15. Do skrzynki przy ołtarzu bocznym można wrzucić podziękowania i prośby zanoszone w tej mszy za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny. Bardzo proszę, by Rodzina, która tego dnia będzie miała przekazać Obraz św. Marii Magdaleny przyniosła go do kościoła na godz. 19.00. Zapraszam na tę mszę szczególnie wszystkie rodziny, który gościły naszą Patronkę w swych domach w ostatnim miesiącu. Msza będzie sprawowana w waszej intencji. Obraz zostanie przekazany kolejnej rodzinie na zakończenie niedzielnej sumy.

 

 1. W tym tygodniu 24 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 16 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej
  oraz świętych patronów.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne