XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (15.09.2024)

1. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, przeżywamy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

1. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

1. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po sumie.

1. KOMUNIKAT

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, Czcigodni Duszpasterze!

Dnia 5 października 2024 r. odbędzie się XVI Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. W tym roku pod hasłem „My chcemy Boga Panno Święta” będziemy pielgrzymować do parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju. Do udziału w Pielgrzymce zapraszam członków Róż Żywego Różańca, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz tych wszystkich, którzy cenią sobie wartość modlitwy różańcowej.

W tym szczególnym czasie, gdy Kościół jednoczy się na rozważaniu tajemnic różańcowych, postarajmy się, aby – jak mówiła bł. Paulina Jaricot – różaniec stał się modlitwą wszystkich. Niech na pielgrzymkowym szlaku do Buska-Zdroju towarzyszy nam przemożna opieka Królowej Różańca Świętego oraz wstawiennictwo św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Wasz Biskup

† JAN PIOTROWSKI

Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

1. A w najbliższą sobotę nasi ministranci wybierają się do Miechowa na XXIV Diecezjalny Dzień Ministranta.

1. Jeszcze raz proszę narzeczonych, którzy planują ślub w przyszłym roku, aby zgłosili się do mnie do 22 września na zarezerwowanie terminu w kalendarzu parafialnym. Proszę podejść do tzw. kursu przedmałżeńskiego bardzo poważnie, bo małżeństwo to nie fiubździu. Zapraszam na kurs przedmałżeński od pierwszej niedzieli października. Zapisy u Leszka i Karoliny Pawełków [email protected]. Kurs będzie przeprowadzony jeśli zgłosi się przynajmniej 5 par narzeczeńskich.

1. W tym tygodniu 27 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 8 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

1. W minionym tygodniu zmarła śp. Zofia Rębosz z Włostowic. Polecajmy ją oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…