XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (8.09.2024)

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Pragnę przypomnieć, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Dziś po sumie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej i ich rodzicami. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam w niedziele 22 września.

LSO czyli schola i ministranci nie są grupami zamkniętymi, serdecznie zapraszam do wstąpienia w ich szeregi.

1. W imieniu ks. rektora i całej wspólnoty seminaryjnej dziękuję wam za modlitwę minionej niedzieli i złożone ofiary na rzecz WSD w Kielcach. Zebraliśmy 2400 zł.

1. Bardzo proszę narzeczonych, którzy planują ślub w przyszłym roku, aby zgłosili do mnie do 22 września na zarezerwowanie terminu w kalendarzu parafialnym. Warto podejść do tzw. kursu przedmałżeńskiego bardzo poważnie. Kto byle jak przygotowuje ziemię pod zasiew, zbiera chwasty. Zapraszam na kurs przedmałżeński od pierwszej niedzieli października. Zapisy u Leszka i Karoliny Pawełków. [email protected] 668 412 018; 696 212 750. Kurs będzie przeprowadzony jeśli zgłosi się przynajmniej 5 par narzeczeńskich.

1. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie, wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata.

1. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża. Zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą o godz. 17.00.

1. Jak zapewne pamiętacie twórcy filmu Znak sprzeciwu proszą nas o pomoc w jego realizacji. Film opowiada o Alicji Groszek i jej szkolnych kolegach z Włoszczowy, którzy nie zgadzając się na zdjęcie krzyży ze ścian, rozpoczęli strajk. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc to dzieło ofiarą do puszek.

1. W tym tygodniu 27 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 8 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

1. W minionym tygodniu zmarli śp. Tadeusz Kawecki z Łapszowa (pogrzeb we wtorek o godz. 11.00), oraz śp. Danuta Kielian z Koszyc (pogrzeb w środę o godz. 15.30). Polecajmy ich oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…