XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (25.08.2024)

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem.

1. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 18.00, podczas której ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

1. W ostatnim dniu sierpnia przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony niemalże dwadzieścia lat temu na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku.

W tym kontekście przypominam, że w najbliższych dniach będą przeprowadzone wybory Sołtysów i Rad Sołeckich oraz Przewodniczącego Rady Miasta i Rady Miasta Koszyce. Serdecznie zachęcam do czynnego w nich udziału, bo przecież kto odbiera sobie prawo do głosu wyborczego odbiera sobie jednocześnie prawo do późniejszych komentarzy i bezpośredniego wpływu na otaczającą go rzeczywistość.

1. Dziś na sumie Dożynki Parafialne. Zapraszam wszystkich na wspólne dziękczynienie za owoce ciężkiej pracy rolników. Po Dożynkach Parafialnych Pan Burmistrz zaprasza nas na Dożynki Gminne, które rozpoczną się Mszą świętą w kościele parafialnym w Rachwałowicach o godz. 14.30. Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze będą w przyszłą niedzielę 1 września. Plan znajduje się w tablicy ogłoszeń.

1. Z racji dorocznego Dnia Seminaryjnego będziemy w przyszłą niedzielę gościć w naszej parafii przedstawiciela Kieleckiego Seminarium Duchownego, który podzieli się z nami słowem Bożym i refleksją o powołaniu. Tego dnia będzie szczególna okazja, by modlitwą i ofiarą wesprzeć nasze seminarium.

1. Po mszy porannej w przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

1. Koordynacja Kielecka Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Forum Ewangelizacyjne pod hasłem „Chrystus Nadzieją”, które odbędzie się 28 września 2024 r. w Targach Kielce.

Wszelkie informacje oraz rejestracja dostępne na stronie internetowej Kieleckiej Odnowy w Duchu Świętym www.kielce.odnowa.org

1. W tym tygodniu 24 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 14 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

1. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca św. Władysław Misiaszek z Łapszowa. Jego oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…