XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (4.08.2024)

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

1. Po mszy porannej spotkanie żywego różańca i zmiana tajemnic. Zapraszam.

1. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu. Parafialne dożynki i dziękczynienie za owoce ciężkiej pracy rolników 25 sierpnia o godz. 11.00, po nich tego same dnia dożynki gminne w Rachwałowicach. Przygotujmy się na ten dzień dziękczynienia.

1. Jutro mszą św. o godz. 18.00 w Wiślicy rozpocznie się 43. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pod chórem są legitymacje Grupy Duchowej a na nich min. kod QR, by pobrać pielgrzymkową aplikację. Po mszach będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami.

1. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam w tym dniu na Msze Święte o godz. 7.00. I pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

1. W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy, a w sobotę – Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

1. KOMUNIKAT

Eucharystia jest największym darem jaki Kościół otrzymał od Chrystusa. Dlatego każda profanacja czy ośmieszenie tego Daru jest bardzo bolesne dla osób wierzących do których również należą wierni diecezji kieleckiej.

Szyderstwo z Ostatniej Wieczerzy, dokonane podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu, było celowym znieważeniem i wyszydzeniem naszych największych Świętości. W celu wynagrodzenia Bogu za bluźnierstwo jakiego się dopuszczono, bardzo proszę, aby w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odśpiewać „Suplikacje”.

Wasz Biskup

† JAN PIOTROWSKI

1. W tym tygodniu 17 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 4 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania
    w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.