XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (28.07.2024)

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tegoroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Marii Magdaleny miała piękną i godną oprawę. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wielorakie posługi w trakcie sumy odpustowej: Ministrantom, Scholi dziecięco-młodzieżowej, Panu Organiście, Siostrom Różańcowym, Strażakom, Dzieciom sypiącym kwiaty, osobom czytającym, niosącym feretrony i chorągwie. Cieszy liczny udział, a skorzystanie wielu osób z łaski odpustu niech przyniesie zbawienne owoce.

1. Dziś po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji wspomnienia Świętego Krzysztofa. Także dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.

1. W najbliższy wtorek z dziećmi ze scholi i ministrantami jedziemy na wakacyjną wycieczkę do Ludźmierza i Zakopanego. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę, przede wszystkim p. Pawłowi Szaflarskiemu. I tu ponownie podkreślę budowanie przez nas wspólnoty parafialnej.

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedziny starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą, a od godz. 17.00 zapraszam na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W czasie adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę po Mszy odprawimy różańcowe nabożeństwo wynagradzające.

1. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.

1. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.

1. W przyszłą niedzielę zapraszam siostry różańcowe na spotkanie i zmianę tajemnic po mszy porannej.

1. W tym tygodniu 24 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 5 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.