XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14.07.2024)

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

1. Trwają uroczystości 650 – lecia lokacji naszego miasta. Zachęcam do radosnego przeżycia tego czasu. Wczoraj w uroczystej mszy św. pod przewodnictwem o. Rafała Ścibiorowskiego, opata klasztoru cysterskiego w Jędrzejowie, a za wstawiennictwem św. Stanisława bpa i męczennika, dziękowaliśmy Bogu za lata opieki nad naszym miastem. Polecaliśmy także Bożej opatrzności dalsze losy naszego miasta.

1. Przed nami Odpust Parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Będziemy go przeżywać w przyszłą niedzielę. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył o. Jakub Zawadzki, proboszcz parafii cysterskiej w Jędrzejowie.

Do wspólnej modlitwy zapraszam szczególnie wszystkie Koła Różańcowe, Druhów Strażaków, naszą Scholę dziecięco-młodzieżową, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, osoby do niesienia feretronów i chorągwi. Zadbajmy przygotowanie naszych serc na uroczystości odpustowe przez sakramentalną spowiedź. Łaskę odpustu możemy otrzymać tylko dzięki czystemu sercu i Komunii świętej. W piątek od godz. 17.00 będę służył spowiedzią.

Niech to będzie nasze uwielbienie Boga przez naszą Patronkę, św. Marię Magdalenę, która oręduje za nami w niebie.

1. Spotkanie ministrantów przed Odpustem w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

1. Tradycyjnie dzień przed Odpustem, w sobotę wieczorem o 18.00 zgromadzimy się na cmentarzu parafialnym, by tam łączyć się duchowo w tajemnicy świętych obcowania z naszymi bliskimi zmarłymi i za nich złożyć Najświętszą Ofiarę. Proszę Was zatem o uporządkowanie grobów i posprzątanie śmieci (zwracajmy uwagę na ich segregację).

1. Rok temu ogłaszałem, że premier Mateusz Morawiecki podpisał promesę na dofinansowanie inwestycji Przywrócenia dawnego blasku elewacji kościoła parafialnego św. Marii Magdaleny w Koszycach. Dziś mogę ogłosić, że została wyłoniona firma, która podejmie się tego dzieła, jest nią ISK ENGINEERING Sp. z o.o. z Lublina. Niebawem podpisanie umowy.

1. Czterdziesty trzeci raz na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Z Maryją we wspólnocie Kościołaˮ. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Jest już możliwość zapisywania się na 43. KPP przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl. Zapisy potrwają do 4 sierpnia. Oczywiście później będzie możliwość zapisu w sekretariacie grupy.

1. Komunikat

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

przynależąc do Kościoła Chrystusowego nie żyjemy wyłącznie przeszłością, ponieważ w nadziei zostaliśmy zbawieni. Jednak wydarzenia sprzed 40 lat z Włoszczowy, skłaniają nas do przypomnienia sobie bohaterskiej postawy odważnych, młodych ludzi, którzy stawili opór twórcom nowego świata – świata bez Boga. W latach komunistycznego reżimu młodzież przeciwstawiła się dyskryminacji wierzących i rozpoczęła dwutygodniowy strajk okupacyjny żądając przywrócenia na swoje miejsce zdjętych z sal lekcyjnych krzyży. Z racji 40-tej rocznicy od tych wydarzeń, Stowarzyszenie „Rafael” przygotowuje film pt. „Znak sprzeciwu” nawiązujący do tej heroicznej postawy. Dosyć spore koszty produkcji potrzebują naszego wsparcia. Dlatego proszę o zorganizowanie na ten cel zbiórki ofiar do puszek w wybraną niedzielę wakacji. Ufam, że powstanie filmu przyczyni się do duchowego umocnienia wiernych i przypomni szlachetne postawy ludzi wiary, co będzie inspiracją dla nas żyjących w obecnym czasie.

Z darem modlitwy

Wasz Biskup
                                                                                    † JAN PIOTROWSKI

1. W tym tygodniu 26 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 13 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim ojcom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

1. W minionym tygodniu zmarła śp. Bronisław Hałan z Sokołowic. Polecajmy go oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…