XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (11.08.2024)

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

1. W miesiącu sierpniu możemy ćwiczyć naszą wolę i ducha przez ascezę i wstrzemięźliwość – zachęcam zatem do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

1. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Tego dnia odpust w parafii Książnice.

1. W gablocie informacja o możliwości uzyskania płatności dla małych gospodarstw rolnych (do 5 ha).

1. W tym tygodniu 19 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 5 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.