XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (7.07.2024)

  1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

 

  1. Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy z naszych Parafian korzystają już z czasu wypoczynku. Wśród nich są pielgrzymi, którzy odwiedzają miasta Włoch. Wrócą już jutro. Módlmy się o ich szczęśliwy powrót. Ksiądz proboszcz będzie już dostępny od wtorku. Zaraz po jego powrocie kolejny etap prac związanych z odnowieniem piękna zewnętrznego naszej świątyni – wyłonienie firmy, która podejmie się prac remontowych.

 

  1. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

 

  1. W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu, a w sobotę, 13 lipca, zapraszam na mszę świętą o Boże błogosławieństwo dla naszego miasta z racji 650 rocznicy lokacji Koszyc.

 

  1. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Swoją życzliwość kieruję również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A w tym tygodniu 25 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 11 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim ojcom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu
    i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne