XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30.06.2024)

  1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

 

  1. Wczoraj 20 osób z naszej parafii udało się z pielgrzymką do Włoch. Odwiedzą m.in. Padwa, Asyż, Rzym, San Giovanni Rotondo, Pompeje i Neapol. Będą modlić się za parafię, my także pamiętajmy w modlitwie o nich, by szczęśliwie wrócili do domów. Pielgrzymom towarzyszy ks. proboszcz. W razie pilnej potrzeby proszę kontaktować się z zastępującym go księdzem (Tel. 693 783 307).

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 17.00 adoracja, w czasie której zapraszam do skorzystania z sakramentu spowiedzi. W tym samym czasie koronka do Bożego miłosierdzia i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do chorych i seniorów udam się z posługą w przyszły piątek, gdy wrócę już z pielgrzymki. W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe.

 

  1. Na comiesięczne spotkanie zapraszam siostry różańcowe 14 lipca po mszy porannej.

 

  1. Już dzisiaj zapraszam na uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny w niedzielę 21 lipca. A wcześniej na mszę świętą o Boże błogosławieństwo dla naszego miasta z racji 650 rocznicy lokacji Koszyc, to 13 lipca o godz. 13.00.

 

  1. W dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego) przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Mnichów, Dzierzgów, Lelów, aby po czterech dniach wjechać na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą – dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży i siostry zakonne. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: www.pielgrzymkarowerowa.pl

 

  1. W tym tygodniu 23 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 9 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim ojcom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu
    i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne