XII NIEDZIELA ZWYKŁA (23.06.2024)

  1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

 

  1. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu gromadzili się na mszach świętych z poświęceniem pól. Niech Pan Bóg błogosławi waszej pracy, a przez waszą modlitwę także pracy wszystkich parafian.

 

  1. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

 

  1. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

 

  1. Informacja z ostatniej chwili. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 29.06 – 8.07.2024 r. W Programie jest m.in. Padwa, Asyż, Rzym, San Giovanni Rotondo, Pompeje i Neapol. Więcej informacji i zapisy u p. Janusza Jurka.

 

  1. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. W tym tygodniu 22 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 20 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim ojcom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne