XI NIEDZIELA ZWYKŁA (16.06.2024)

  1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

 

  1. Dziś po sumie spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 

  1. Wypraszając Boże błogosławieństwo dla naszej pracy będziemy sprawować msze święte z błogosławieństwem pól:

– w poniedziałek godz. 19.15, w Sokołowicach przy świetlicy;

– we czwartek godz. 19.15, Koszycach przy muzeum;

– w piątek, godz. 19.00 na Podgaju.

 

  1. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w piątkowy poranek na godz. 8.00. Już dzisiaj dziękuję dzieciom i rodzicom, którzy przez cały ten rok angażowali się w życie parafii.

 

  1. Nasza patronka św. Maria Magdalena zaprasza nas na eucharystię w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Będzie wraz z nami wypraszać u Chrystusa Zmartwychwstałego uzdrowienia dla naszych dusz i ciał. Do skrzynki przy ołtarzu bocznym można wrzucić podziękowania i prośby zanoszone w tej mszy za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, Dzień Ojca. W naszych modlitwach i gestach pamiętajmy o wszystkich tatusiach.

 

  1. Komunikaty ks. Biskupa

 

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

 

życie konsekrowane, w różnorodności jego form i charyzmatów, wniosło i wnosi wiele dobra w dzieje świata, Europy, Ojczyzny i Kościoła. W naszej diecezji cieszy się ono wszystkimi formami, w tym coraz bardziej rozkwitającymi tzw. formami indywidualnymi: dziewice i wdowy konsekrowane, wdowiec konsekrowany oraz pustelnica.

W najbliższych dniach przez moją posługę, do grona siedmiu dziewic konsekrowanych dołączą w sobotę, 22 czerwca br., w kościele pw. Trójcy Świętej w Kielcach, o godz. 18.00, kolejne dwie kandydatki. Natomiast do grona 26 wdów konsekrowanych, dołączą cztery wdowy w niedzielę, 30 czerwca br. w Bazylice Katedralnej w Kielcach, o godz. 16.00.

Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji kandydatek do konsekracji oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Z serca Wam błogosławię

                                                                                                        Wasz Biskup

                                                                                              † JAN PIOTROWSKI

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

 

w niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa.

Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny.

Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny.

Z darem modlitwy

                                                                                       Wasz Biskup

                                                                               † JAN PIOTROWSKI

 

  1. W tym tygodniu 19 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 8 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. W minionym tygodniu zmarła śp. Barbara Lipczyńska z Sokołowic (pogrzeb w Wysocicach). Polecajmy ją oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne