WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (12.05.2024)

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

 

 1. Każdego majowego wieczoru zapraszam na wspólną modlitwę maryjną: nabożeństwo majowe po mszy godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.

 

 1. W piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiamy po wieczornej Eucharystii połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

 

 1. Uczniom klas 6 i 7 oraz ich rodzicom przypominam, że do końca maja jest czas, by zgłosić swój udział w przygotowaniach do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 1. Przypominam, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

 

 1. Od trzech lat przypominam, że św. Stanisław BM jest patronem Koszyc i zapraszam na mszę św. w jego uroczystość. Miło zaskoczyła i ucieszyła mnie tegoroczna frekwencja – nie tylko z Koszyc, zwłaszcza Pocztów Sztandarowych. Cieszy zawierzenie się opiece św. Stanisława nowych Włodarzy Miasta i Gminy. Mam nadzieję, że kult św. Stanisława będzie się pogłębiał w kolejnych latach.

 

 1. Już w sobotę mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy świętowanie Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na uroczyste czuwanie wigilijne wszystkich, zwłaszcza młodzież, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. „Stanowisko w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia” wydane przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski.

https://www.diecezja.kielce.pl/rada-stala-kep-przypomina-stanowisko-kosciola-nt-godnosci-kazdej-istoty-ludzkiej

 

 1. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich wykonujących zawody medyczne na 100. Jubileuszową Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniu 19 maja br. Główne uroczystości i Msza Święta Posłania o godz. 11.00.

 

 1. W tym tygodniu 26 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin1 małżeństwo wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne