VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (5.05.2024)

  1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia po mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.30. Dziś po mszy porannej spotkanie Żywego Różańca, a po sumie kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 i ich rodziców.

 

  1. Wczoraj grupka 15 dzieci z naszej parafii przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej.
    Do soboty przeżywają biały tydzień. Otoczmy je i ich rodziny naszymi modlitwami. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, którym jest biały ornat z Najświętszym Sercem Pana Jezusa, który będzie używany przede wszystkim w pierwsze piątki miesiąca.

 

  1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

  1. Zapraszam do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a także patrona miasta Koszyce. W przeddzień tej uroczystości, w święto MB Łaskawej Kieleckiej, zostaną ustanowione nowe władze naszego miasta i gminy. Zapraszam nowe władze do zawierzenia swej posługi patronowi naszego miasta. Bez zawierzenia Bogu i wstawiennictwa naszych patronów pozostajemy tylko na poziomie ludzkich umiejętności i możliwości. Zaprośmy św. Stanisława do opieki i wstawiennictwa. Na tę uroczystość zapraszam także poczty sztandarowe.

 

  1. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszam do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną. Zgodnie z zapowiedzią, tego dnia od godz. 9.00 udam się z Komunią do naszych seniorów.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I jak już wspominałem, tego dnia dzieci klas 4 będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Zapraszam na próbą jutro o godz. 19.00.

 

  1. W tym tygodniu 26 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin2 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne