V NIEDZIELA ZWYKŁA (4.02.2024)

  1. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

 

  1. W jutrzejszy poniedziałek, z racji wspomnienia Świętej Agaty, na Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławię przyniesiony chleb oraz wodę.

 

  1. W czwartek zakończyłem już wizytę kolędową. Dziękuję tym wszystkim, którzy mnie przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Gdyby jednak ktoś, kto w zwykłym czasie kolędowym nie mógł mnie przyjąć, a chciałby to uczynić, to bardzo proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii. W podsumowaniu kolędy na dziś powiem tylko, że na dalsze prace materialne zebraliśmy 95 000 zł. Bardzo dziękuję za otwartość serc i zaufanie dla mnie i Rady Parafialnej, a radnych zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek po mszy wieczornej.

Podziękowania składam także w imieniu ministrantów tak serdecznie i słodko przez Was przyjmowanych w czasie kolędy.

 

  1. Duszpasterstwo rolników naszej diecezji zaprasza na spotkanie i modlitewne czuwania przed obliczem Jasnogórskiej Pani 4 i 5 marca. Program w gablocie z ogłoszeniami.

 

  1. W tym tygodniu 25 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 5 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. W minionym tygodniu zmarli Marian Gzyl z Sokołowic (pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00) oraz Stanisława Staszkiewicz z Koszyc (pogrzeb we wtorek o godz. 14.00). Polecajmy ich oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne