V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17.03.2024)

  1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto tradycja zasłaniania krzyży

 

  1. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowejGorzkich żali. Jeśli pozwoli nam na to pogoda to Droga Krzyżowa w najbliższy piątek przejdzie ulicami Koszyc. Rozpoczniemy ją po mszy św. wieczornej. Bardzo proszę druhów strażaków o pomoc w organizacji ruchu.

 

  1. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować procesję. Przygotujmy zatem palmy. Jeśli pogoda nam pozwoli to sumę rozpoczniemy poświęceniem palm przy starym krzyżu misyjnym stojącym na skrzyżowaniu ulic Wesołej i Moniuszki.

 

  1. Dziś po sumie zapraszam serdecznie na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców.

 

  1. Także dziś o godz. 17.00 zapraszam do wspólnego obejrzenia w sali parafialnej filmu Powołany.

 

  1. Zapewne większość z nas już słyszała o tragedii rodziny Pawłowskich z Jaksic, która 3 marca straciła w pożarze swój dobytek. Pani sołtys z Jaksic prosi nas o pomoc dla tej rodziny. Zatem w przyszłą niedzielę będzie zorganizowana zbiórka do puszek.

 

  1. Kto jeszcze nie skorzystał ze spowiedzi przed Wielkanocą, to informuję, że w tym tygodniu dniami spowiedzi będą: wtorek w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, oraz sobota w parafii Rachwałowice. Natomiast dla najbardziej przeszkodzonych będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej w sobotę od godz. 19.00 do 22.00.

 

  1. Tradycyjnie w najbliższą, 4. sobotę miesiąca nasza patronka, św. Maria Magdalena, którą Pan uwolnił od 7 złych duchów, zaprasza nas na spotkanie z Chrystusem uzdrawiającym w sakramencie Eucharystii o godz. 18.00.

 

  1. W tym tygodniu 24 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 1 małżeństwo wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne