V NIEDZIELA WIELKANOCNA (28.04.2024)

 1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

 

 1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

 

 1. Zapraszam do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 

 1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętej i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

 

 1. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz. 8.00 i 11.00. Podczas Eucharystii o godz. 11.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny, a także z naszych druhów strażaków z racji przypadającego w sobotę wspomnienia Świętego Floriana. Na tę mszę zapraszam także poczty sztandarowe. Po mszy zawierzymy losy naszej Ojczyzny Królowej Polski także śpiewem litanii do NMP. Popołudniu mszy świętej nie ma. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie.

 

 1. W sobotę o godz. 11.00 grupka 15 dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Wcześniej we czwartek o godz. 16.00 po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszymi modlitwami.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– do spowiedzi zapraszam już w czwartek od godz. 17.00;

– litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odmówimy po mszy porannej 3 maja;

– do chorych udam się z Komunią św. w przyszły piątek;

– w sobotę różaniec wynagradzający po nabożeństwie majowym.

 

 1. Na uroczyste dziękczynienie Bogu w rocznicę I Komunii zapraszam dzieci klas 4 w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja. Spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00.

 

 1. Uczniów klas 6 i 7 pragnących przygotować się do bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjno – informacyjne za tydzień w niedzielę 5 maja po sumie.

 

 1. W tym tygodniu 32 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin6 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne