ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (7.01.2024)

  1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. 

 

  1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę. Niestety zwierzątka muszą już wrócić do MiniZoo. Dziś to już ostatni dzień naszej żywej szopki. Tych, którzy już się zaprzyjaźnili ze zwierzątkami i tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, zapraszam do MiniZoo.

 

  1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację i uświetnienie tegorocznego Orszaku Trzech Króli: aktorom, którzy wcielili się w rolę Mędrców i Świętej Rodziny, zadbali o ich charakteryzację, druhom strażakom, scholi parafialnej, Gwiazdorowi i Bacy oraz hejnaliście.

 

  1. Kontynuuję odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców…

8 stycznia, poniedziałek: Sokołowice 47 – 59, 83 – 84a, 68 oraz 11-18 (p. Dobroś  – p. Piecuch)

9 stycznia, wtorek: Stara Wieś (od Grzegorza Kaweckiego)

10 stycznia, środa: Koszyce, ul. Wesoła (od p. Gaweł)

11 stycznia, czwartek: Koszyce, ul. Kościuszki, ul. 11 listopada 3-9 (od p. Bąk)

12 stycznia, piątek: Koszyce, ul. Skłodowskiej-Curie 7

13 stycznia, sobota: Kępa Sokołowska (od p. Gałki)

 

  1. Przypominam, że wraz ze Starostą Proszowickim Krystianem Hytrosiem zapraszam na Koncert Noworoczny Kapeli Ciupaga 28 stycznia 2023 r., który odbędzie się w naszym kościele po mszy popołudniowej.

 

  1. Podziel się krwią, która ratuje życie. Pod takim hasłem odbędzie się 14 stycznia w Nowym Brzesku IX Akcja Krwiodawstwa w Gminie Nowe Brzesko. Zachęcam do udziału. Więcej informacji na plakacie.

 

  1. W tym tygodniu 26 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 2 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne