ODPUST KU CZCI ŚW. MARII MAGDALENY (21.07.2024)

1. Przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany i Apostołki Apostołów – szczególny czas Bożej łaski. Naszym modlitwom przewodniczy i słowo Boże głosi o. Jakub Zawadzki, proboszcz parafii cysterskiej bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Niech to będzie nasze uwielbienie Boga przez naszą Patronkę, św. Marię Magdalenę, która oręduje za nami w niebie.

1. Zapraszam także jutro, gdy cały Kościół przeżywa święto św. Marii Magdaleny. Na zakończenie mszy o godz. 18.00 powierzymy się opiece naszej patronki w słowach litanii ku jej czci, a w adoracji oddamy Panu cześć, tak jak to czynimy w ciągu roku w czwarte soboty miesiąca.

1. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima.

1. Dziękuję za wczorajszą modlitwę za zmarłych na cmentarzu. Msza św. zawsze łączy nas z niebem i pomaga w drodze do niego. Niech nasi zmarli radują się jego chwałą.

Przy okazji dziękuję p. Adamowi Kwiatkowskiemu za odnowienie bramy wejściowej od ulicy oraz p. Ryszardowi Skrzeli za odnowienie bramy wjazdowej od parkingu i wyrównanie placu cmentarnego. Właśnie w takich gestach i w każdym nawet najmniejszym waszym zaangażowaniu w działanie parafii realizujemy tegoroczne hasło duszpasterskie Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

1. Serdecznie zapraszam pielgrzymów do Włoch na mszę dziękczynną w najbliższy piątek o godz. 18.45.

1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławię pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

1. W tym tygodniu 27 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 6 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu
    i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…