Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 09.04.2023

  1. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego (lektorom, psalmistkom, druhom strażakom) oraz dekoracji w naszej świątyni, tu szczególnie dziękuję Kamili Grzybek z klasy 8, która namalowała obraz Pana Jezusa w celi więziennej. Dziękuję także naszym ministrantom, bez których celebracja najważniejszej liturgii w roku byłaby niemożliwa. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
  2. W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na KUL
  3. Próba dzieci przed I Komunią świętą we wtorek o godz. 18.00.
  4. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Naszych seniorów odwiedzę z Komunią świętą w piątek od godz. 9.00.
  5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. To Święto Patronalne Caritas, tego dnia ofiary zbierane do puszek przeznaczamy na dzieła miłosierdzia Caritas diecezjalnej.
  6. Na uroczystości paschalne obraz św. Marii Magdaleny wrócił do kościoła. Zapraszam więc jedną z rodzin z początku ul. 3 Maja, aby w Niedzielę Miłosierdzia przyjęła do siebie naszą Patronkę po mszy o godz. 11.00. Dobrze by było, aby obraz szedł w górę ulicy i naturalnie przeszedł później na Przedmieście.
  7. W tym tygodniu 31 osób z naszej parafii przeżywają jubileusze swoich urodzin, a 5 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości i doświadczania jej od Boga i ludzi.
  8. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Życzę wszystkim błogosławionych Świąt Paschalnych.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Elżbieta Kałat z Sokołowic (pogrzeb we wtorek o godz. 13.00) oraz śp. Stanisław Górecki z Sokołowic (pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30). Polecajmy ich i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Zwycięzcy śmierci i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne