IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (21.04.2024)

  1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

 

  1. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

 

  1. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

  1. Minionej niedzieli przeżywaliśmy wizytację kanoniczną. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przeżycie, wspólnotom naszej parafii (Różom Żywego Różańca i Radzie Parafialnej,  LSO i ich rodzicom). Mam nadzieję, że słowa, które kierował do nas Ksiądz Biskup w trakcie homilii i w czasie spotkań pozostaną w naszej pamięci i pomogą nam osobistej drodze do świętości i we wspólnej trosce o naszą parafię.

 

  1. To już ostatnie dni przygotowań dzieci klas 3 do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii, którą przyjmą uroczyście 4 maja. Na uroczyste dziękczynienie Bogu w rocznicę I Komunii zapraszam dzieci klas 4 w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja.

 

  1. Uczniów klas 6 i 7 pragnących przygotować się do bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjno – informacyjne za dwa tygodnie w niedzielę 5 maja po sumie.

 

  1. W tym tygodniu 20 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin24 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej
    oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

  1. W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Bujakowski z Włostowic. Polecajmy go oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne