IV NIEDZIELA ADWENTU (24.12.2023)

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

 

 1. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni o północy na Pasterkę.

 

 1. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.

 

 1. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszam rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, którym udzielę specjalnego błogosławieństwa.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Tego dnia na każdej mszy świętej odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający rok oraz odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.

 

 1. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd. Już od pasterki wspólnie z MiniZoo zapraszam do żywej szopki przy naszym kościele.

 

 1. W imieniu druhów strażaków pragnę podziękować wszystkim, którzy przyjęli strażacki kalendarz.

 

 1. Po Nowym Roku rozpocznę wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja
  do wspólnej modlitwy z domownikami oraz krótkiej rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Plan wizyty kolędowej już niebawem będzie dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu 16 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 3 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. A wszystkim parafianom i drogim gościom życzę spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus przyniesie pokój i nadzieję w wasze serca i rodziny. Niech będzie to czas doświadczenia Miłości, którą jest sam Bóg.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne