III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023

  1. Jutro 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  2. Gorzkie żale z dzisiaj o godz. 15.30, a nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Bardzo dziękuję siostrom różańcowym za poprowadzenie nabożeństwa w ostatni piątek. O poprowadzenie nas śladami Zbawiciela w tym tygodni bardzo proszę uczniów klas 6, 7, 8.
  3. Od dziś ruszają katechezy dla narzeczonych. Katechezy odbywają się w sali parafialnej po mszy popołudniowej. Dziś także, po sumie, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pełnego udziału w Mszy świętej. Aby już nie mnożyć wrażeń w przyszłą niedzielę, zapraszam kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie za dwa tygodnie.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Tadeusz Kula OFMConv. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Będzie to także czas rekolekcji szkolnych. Mam nadzieję, że chrześcijańscy rodzice ucieszą się, że w ramach zajęć szkolnych ich dzieci będą mogły wziąć udział w rekolekcjach, do czego daje nam prawo Konkordat.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszam Was do wyboru członków rady. Mieszkańcy Koszyc, Włostowic i Sokołowic będą wybierać po dwóch swoich reprezentantów, a Podgaja i Łapszowa jednego. Każdy pełnoletni parafianin wychodząc z kościoła będzie mógł odebrać karteczkę wyborczą, na której będzie mógł wpisać dwóch swoich kandydatów ze swojej miejscowości; w przypadku Łapszowa i Podgaja – tylko jednego. Głosy oddane na kandydata spoza swego obwodu wyborczego będzie nieważny. Do rady wejdą osoby największą ilością głosów. Wydawać karteczki oraz liczyć głosy będzie nasza młodzież, dla której będzie to, myślę, ciekawe doświadczenie, także współodpowiedzialności za parafię. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone po uzyskaniu zgody przez wybranych na członkostwo w radzie. Oddawanie głosów będzie sprawniejsze, gdy każdy przyniesie swój długopis.
  6. Przy bocznym ołtarzu są do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne, które tradycyjnie w Wielkim Poście rozprowadza Caritas. Sugerowana ofiara to cena jednego obiadu dla dziecka.
  7. W tym tygodniu 25 osób z naszej parafii przeżywają jubileusze swoich urodzin. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które jest źródłem wody żywej.
  8. W najnowszej Niedzieli m.in.: Małżeństwo z niewierzącym jest zagrożeniem czy praktyką wynikającą z obojętności religijnej? Jak zapewnić religijne wychowanie dzieci w takiej rodzinie? Do najnowszego numeru dołączony jest bezpłatny dodatek – Poznaj siebie. Rachunek sumienia, który stanowić będzie praktyczną pomoc w przygotowaniu do spowiedzi. W dodatku „Bliżej życia z wiarą”: wyznanie kobiety, którą Bóg wyzwolił z głębokiej depresji i egoizmu, historia mężczyzny, którego życie dowodzi, że z Bogiem jest łatwiej.
  9. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne