III NIEDZIELA WIELKANOCNA (14.04.2024)

  1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragnę zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

 

  1. W naszej parafii przeżywamy niedzielę wizytacji kanonicznej. Jest z nami nasz biskup Jan Piotrowski. Głosi homilie i oczekuje na spotkanie ze wspólnotami naszej parafii (Różami Żywego Różańca i Radą Parafialną po mszy porannej, oraz LSO i ich rodzicami po sumie). Odwiedzi także rodzinę wielodzietną i osobę chorą oraz nawiedzi nasz cmentarz parafialny, by tam pomodlić się za naszych zmarłych. Na zakończenie sumy pobłogosławi dzieci z naszej parafii.

 

  1. W najbliższą sobotę (20 kwietnia) na godz. 18.00 zaprasza nas nasza patronka, św. Maria Magdalena, na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym obecnym w Najświętszej Eucharystii. Św. Maria Magdalena pragnie byśmy tak jak ona otwierali się na miłość Jezusa i czerpali z niej uzdrowienie dla naszych serc i rodzin.

 

  1. W tym tygodniu 25 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin11 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne