III NIEDZIELA ADWENTU (17.12.2023)

  1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia 30 minut przed Eucharystią.

 

  1. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszam w tygodniu na Roraty, które celebrujemy o godz. 18.00. Od wczoraj modlimy się także Nowenną przed Bożym Narodzeniem.

 

  1. Świece wigilijne są na ołtarzu bocznym. Opłatki na wigilijny stół, które przygotował dla nas p. Organista są przy ołtarzu Matko Bożej. Obok znajduje się skrzynka na ofiarę, która jest dowodem naszej wdzięczności za jego codzienną pracę dla naszej wspólnoty oraz sposobem jego utrzymania.

 

  1. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia dlatego msze święte będą sprawowane tylko do południa. Niech wieczór przyszłej niedzieli będzie szczególnie przeżyty: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24.00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę. Dzięki uprzejmości duszpasterza harcerzy naszej diecezji w naszej świątyni zagości światło betlejemskie. Zachęcam więc, by w przyszłą niedzielę przyjść ze świecą i na wieczerzę wigilijną zabrać z kościoła światło z Groty Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem.

 

  1. W tym tygodniu z inicjatywy p. Janusza Kałuży, czyli Koszyckiego MiniZoo i zaangażowaniu Rady Parafialnej, powstanie przy naszym kościele żywa szopka. Myślę, że dzieci, zwłaszcza te, które przeżywają adwent ze św. Franciszkiem, będą bardzo zadowolone. To właśnie św. Franciszek zbudował taką szopkę jako pierwszy, było to w Greccio.

 

  1. Do tak ważnych świat trzeba także przygotować naszą świątynie. Bardzo proszę mieszkańców Włostowic o pomoc w przygotowaniu szopki i choinek w poniedziałek po roratach, oraz do posprzątania kościoła w środę po roratach.

 

  1. W tym tygodniu 15 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. A tym, którzy wcześniej wyjeżdżają na święta do rodzin i nie będę mógł spotkać w wigilijną niedzielę życzę spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus przyniesie pokój i nadzieję w wasze serca i rodziny. Pozdrówcie swoich najbliższych.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne