II NIEDZIELA ZWYKŁA (14.01.2024)

  1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.

 

  1. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

 

  1. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

 

  1. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Otwarta furtka czy brama będzie znakiem dla mnie, że jestem oczekiwany. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców…

15 stycznia, poniedziałek: Koszyce, ul. SkłodowskiejCurie 8-22, oraz ul. Szkolna (od p. Skalskich)

16 stycznia, wtorek: Koszyce, ul. Moniuszki, ul. Czysta, ul. Elżbiety Łokietkówny (od p. Kwietniów)

17 stycznia, środa: Koszyce ul. Skłodowskiej-Curie 3

18 stycznia, czwartek: Koszyce, Rynek (od p. Kita)

19 stycznia, piątek: Koszyce ul. 3 maja 1 – 29, 42 – 4 (od. p. Gala)

20 stycznia, sobota: Podgaje, Sędziszowice (od p. Kurpachów)

 

  1. W dniach 29.06 – 8.07.2024 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch. W Programie jest m.in. Padwa, Asyż, Rzym, San Giovanni Rotondo, Pompeje i Neapol. Podróż w jedną stronę autokarem z przerwą na nocleg, a powrót samolotem z Neapolu. Więcej informacji i zapisy u p. Janusza Jurka. Info także na stronie parafialnej www.parafiakoszyce.pl

 

  1. W tym tygodniu 18 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 1 małżeństwo wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do Domu Ojca śp. Marię Bieg z Sokołowic. Ją oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne