II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2024)

 1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

 

 1. Dziś o godz. 15.30 Gorzkie Żale, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, na które zapraszam w sposób szczególny dzieci i młodzież. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarą do puszek.

 

 1. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych; o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie nabożeństw okazja do spowiedzi świętej.

W sobotę po wieczornej Eucharystii różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy porannej spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

 

 1. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą.

 

 1. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 10 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. Przypominam, że duszpasterstwo rolników naszej diecezji zaprasza na spotkanie i modlitewne czuwania przed obliczem Jasnogórskiej Pani 4 i 5 marca. Program w gablocie
  z ogłoszeniami.

 

 1. Zachęcam również do lektury pracy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy min.: jak post uśmierza wady; o co walczą rolnicy, a także dlaczego celibat jest ważny, nie tylko dla Kościoła.

 

 1. W tym tygodniu 26 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 1 małżeństwo wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do Domu Ojca śp. Jana Góraka z Koszyc, oraz śp. Mariana Barłoga z Podgaja. Polecajmy ich oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne