II NIEDZIELA WIELKANOCNA (7.04.2024)

  1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Naszą diecezjalną Caritas może wesprzeć ofiarami do puszek po zakończeniu mszy. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie osób starszych poprzez modernizację i rozbudowę Domu Opieki w Pieczonogach koło Proszowic. Przy tej okazji młodzież wręczy nam losowo wybrane fragmenty z Dzienniczka św. s. Faustyny.

 

  1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Przy wyjściu z kościoła młodzież będzie nam wręczać ulotki o duchowej adopcji.

 

  1. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcam wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

 

  1. Będzie to także niedziela wizytacji kanonicznej naszej parafii. Tego dnia przyjedzie do naszej wspólnoty nasz biskup Jan Piotrowski. Będzie głosił homilię i oczekuje na spotkanie ze wspólnotami naszej parafii (Różami Żywego Różańca i Radą Parafialną po mszy porannej, oraz LSO i ich rodzicami po sumie). Odwiedzi także rodzinę wielodzietną i osobę chorą oraz nawiedzi nasz cmentarz parafialny, by tam pomodlić się za naszych zmarłych. Na zakończenie sumy pobłogosławi dzieci z naszej parafii. Księdza Biskupa przywitamy w drzwiach naszej świątyni o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w liturgii tego dnia. Pełny plan wizytacji jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

  1. Zbiórka ministrantów w celu szczegółowego przygotowania ich posługi w czasie wizytacji w środę po mszy świętej.

 

  1. W tym tygodniu 30 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin3 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów. Niech radość paschalna nieustannie w Was trwa, w Waszych rodzinach i domach…

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne