II NIEDZIELA ADWENTU (10.12.2023)

  1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia. Ja staram się być w konfesjonale 30 minut przed mszą świętą, natomiast w najbliższą sobotę dzień spowiedzi w parafii Rachwałowice.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem duchowego i materialnego wsparcia Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej: na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, na Ukrainie, w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie. Mijający rok w Kościele na Wschodzie jest naznaczony ciągle trwającą wojną na Ukrainie, zbierającą tragiczne żniwo, kolejnym exodusem Ormian z Górskiego Karabachu, niepokojącymi wieściami o kapłanach na Białorusi i trudnymi konsekwencjami wojny, dotykającymi również inne kraje. Po każdej Mszy można wesprzeć te Kościoły materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

 

  1. Włączmy się również w adwentową akcję CARITAS „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne są na ołtarzu bocznym.

 

  1. Opłatki na wigilijny stół, które przygotował dla nas p. Organista są przy ołtarzu Matko Bożej. Obok znajduje się skrzynka na ofiarę, która jest dowodem naszej wdzięczności za jego codzienną pracę dla naszej wspólnoty oraz sposobem jego utrzymania.

 

  1. Zapraszam, zwłaszcza dzieci, na Roraty, które sprawujemy codziennie o godz. 18.00. Na drogach roratnich prowadzi nas św. Franciszek z Asyżu, który zaprasza nas do budowania w naszych sercach stajenki dla Zbawiciela.

 

  1. Niestety ks. Paweł nie będzie mógł przyjechać do nas 23 grudnia, dlatego wyjątkowo zapraszam już w najbliższą sobotę 16 grudnia na mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19.15. Do skrzynki przy ołtarzu bocznym można wrzucić podziękowania i prośby zanoszone w tej mszy za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny.

 

  1. W najbliższych dniach mogą do naszych drzwi zapukać druhowie strażacy z kalendarzem strażackim na rok 2024. Przyjmijmy ich życzliwie.

 

  1. W tym tygodniu 22 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, w tym dwójka najstarszych: p. Władysław i p. Irena. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne