I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2024)

 1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

 

 1. Nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś o godz. 15.30 na pierwsze Gorzkie Żale. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową: godz. 17.00. Bardzo proszę, by w tym tygodniu rozważania drogi krzyżowej poprowadziły siostry różańcowe.

 

 1. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić
  o to wsparcie.

 

 1. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarą do puszek.

 

 1. Narzeczonych, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński informuję, że od dzisiaj o godz. 16.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej w domu parafialnym rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

 

 1. W najbliższą sobotę (24 lutego) nasza patronka, św. Maria Magdalena, którą Pan uwolnił od 7 złych duchów, zaprasza nas na spotkanie z Chrystusem uzdrawiającym w sakramencie Eucharystii o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu 24 osoby z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin,
  a 4 małżeństwa wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

 1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu
  i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne