I NIEDZIELA ADWENTU (3.12.2023)

  1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Pomocą w tym są dla nas także przezywane od wczoraj rekolekcje parafialne. Serdecznie dziękuję ks. Dariuszowi za prowadzenie nas ścieżkami wiary.

 

  1. Jutro dzień spowiedzi. Msze o godz. 11.00 i 18.00. Spowiedź pól godziny przed każdą mszą. Serdecznie zapraszam.

 

  1. Kolejną pomocą w otwieraniu naszych serc przed przychodzącym Panem są także Msze roratnie, na które serdecznie zapraszam codziennie o godz. 18.00. Na drogach roratnich prowadzić nas będzie św. Franciszek z Asyżu, który zaprasza nas do budowania w naszych sercach stajenki dla Zbawiciela.

 

  1. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania.

 

  1. Opłatki na wigilijny stół, które przygotował dla nas p. Organista są przy ołtarzu Matko Bożej. Obok znajduje się skrzynka na ofiarę, która jest dowodem naszej wdzięczności za jego codzienną pracę dla naszej wspólnoty oraz sposobem jego utrzymania.

 

  1. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy. Tego dnia na mszy św. pobłogosławię i wręczę dzieciom pierwszokomunijnym medaliki z wizerunkiem Niepokalanej. Serdecznie więc zapraszam dzieci i ich rodziców.

 

  1. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną do puszek.

 

  1. W tym tygodniu 20 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, a 1 małżeństwo wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

 

  1. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy na koniec Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i Święta:
08:00, 11:00, 16:00
Dni powszednie:
podziałek, środa-sobota: 18:00
wtorek: 07:00

Wiadomości diecezjalne