XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (29.09.2024)

1. Dziś po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Nadto w ostatnich dwóch latach wielu uchodźców przybyło z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragniemy dziś wyrażać wdzięczność wszystkim, którzy wspierają w różny sposób uchodźców. A my wszyscy starajmy się okazywać życzliwość dla tych, którzy pośród nas poszukują schronienia, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą.
    Dziś szczególna okazja, by pomóc tym, którzy musieli opuścić swoje domy, a teraz chcą do nich powrócić. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc powodzian z południowo-zachodniej części Polski ofiarami do puszek.

1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po mszy o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

W przyszłą niedzielę na sumie poświęcimy i wręczymy różańce dzieciom, które przygotowują się do I Komunii świętej.

1. Serdecznie zapraszam na XVI Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która będzie miała miejsce 5 października w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju. Plan w gablocie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.15. Oczywiście w przyszłą niedzielę po mszy porannej zmiana tajemnic.

1. Od wczoraj jest już dostępny kalendarz intencji mszy świętych na rok 2025.

1. Zapraszam na kurs przedmałżeński od pierwszej niedzieli października. Zapisy u Leszka i Karoliny Pawełków [email protected]. Kurs będzie przeprowadzony jeśli zgłosi się przynajmniej 5 par narzeczeńskich.

1. W tym tygodniu 13 osób z naszej parafii przeżywa jubileusze swoich urodzin, 11 małżeństw wspólnej drogi do nieba. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze i miłości, doświadczenia mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.

1. W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Staszkiewicz (pogrzeb we wtorek o godz. 13.00). Polecajmy ją oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…