XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (31.07.2022)
1. Dziś ostatnia niedziela lipca. Jutro zaczynamy miesiąc abstynencji. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
3. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca.
4. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Chorych odwiedzę z Komunią świętą od godz. 9.00
5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.
6. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający po Mszy Świętej o godz. 18.00.
7. Kielecka Piesza Pielgrzymka, która w sobotę wyrusza z Wiślicy na Jasną Górę, zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie „rekolekcji w drodzeˮ pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: [email protected]
8. Zachęcam do zakupu okazjonalnych wafli Magdalenowach. Dziś coraz bardziej i chętniej spoglądamy na produkty związane z danym miejscem. Może warto wyjeżdżając do rodziny
czy na urlop zawieść nasze wafle parafialne.
9. Czasy nie są lekkie. Dobrze o tym wiemy. Gdyby jednak jakaś rodzina lub grupa rodzin mogła i chciała ufundować odnowienie któregoś z witraży to byłbym bardzo wdzięczny. Po odnowieniu nazwiska ofiarodawców będą umieszczone na jednym ze szkiełek witraża. Renowacja nie tylko odnawia ale i zabezpiecza witraż przed uszkodzeniami (dzięki dodatkowym szybom zewnętrznej i wewnętrznej), izoluje termicznie oraz zabezpiecza wnętrze kościoła przed wodą czasie ta takich ulew jakie ostatnio miały miejsce. Cena renowacji jednego witraża to ok. 14 – 15 000 zł. Wiem, nie mało. Nikogo nie zmuszam. Tylko proszę.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.
11. Zmarłym z naszych rodzin wypraszajmy łaskę wiecznego życia: Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek …